Galambos Attila
okleveles pszichológus, alkalmazott egészségpszichológiai szakpszichológus jelölt, sportpszichológiai szakpszichológus, integratív terapeuta, relaxációs terapeuta
Bemutatkozás
Tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztem klinikai- és egészségpszichológia szakirányon, majd itt kezdtem és abszolváltam a doktori képzést is. A témák, amikkel a tanulmányaim során sokat foglalkozom a fájdalom feldolgozás, fájdalom katasztrofizálás és ezek kapcsolata a testi-lelki jólléttel.
Fontosnak tartom kiemelni a testi-lelki egyensúly meghatározó szerepét. Életünkben a legtöbb probléma forrása mögött ezen egyensúly felborulása állhat. Ennek visszaállításához tisztában kell lennünk saját határainkkal, erősségeinkkel és képességeinkkel, mind az érzelmek terén, mind pedig fizikai teljesítményünkben. A fizikai teljesítmény jobb megértéséhez és az ezzel kapcsolatos problémák segítéséhez Sportpszichológiai szakember végzettséget szereztem a Testnevelési Egyetemen, majd ezt kiegészítve az Eötvös Loránd Tudományegyetemen Sportpszichológiai Szakpszichológus végzettséget szereztem.
A konzultációk során igyekszem biztonságos és elfogadó légkört teremteni, melyben bárki nyugodtan beszélhet azokról a dolgokról, eseményekről, melyek aktuálisan foglalkoztatják. Gyakran dolgozom szimbólumokkal, belső képekkel, mert úgy gondolom, a fantáziánk, kreativitásunk segíthet saját belső világunk megismerésében, ami az akadályok leküzdésének első lépése lehet. Autogén tréning módszerspecifikus képzést a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesületnél végeztem megszerezve a relaxációs terapeuta/autogén tréner címet. A relaxáció során egyfajta módosult tudatállapotban sokkal közelebb kerülhetünk önmagunkhoz, ezzel is segítve a jobb önismeret elsajátítását és a nyugodtabb életet.
A képekkel, szimbólumokkal való munka fontos számomra, ezért az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnél tanultam többek között a Katathym imaginatív képélmény, az Ericksoni rövidterápia és a Neurolingvisztikus programozás módszerét. Ezen módszerek alkalmazása közben, módosult tudatállapotban adunk teret saját tudattalanunk megnyilvánulásának, mellyel kezelni, segíteni tudjuk lelkünket, hogy könnyebben átlendüljön a különböző elakadásain, megbetegedésein.
Az egészség megőrzése és a betegségekkel való megküzdés mindig is fontos volt számomra, így jelenleg a Szegedi Tudományegyetemen Alkalmazott Egészségpszichológiai Szakpszichológus képzésben veszek részt. A képzés során folyamatosan sajátítom el a betegségek kialakulásának és gyógyításának komplex szemléletét és az erre épülő hatékony problémamegoldási és kezelési eljárásokat. Az üléseken szem előtt tartom a betegségekkel való megküzdés technikáinak fejlesztését és az egészségtudatosabb életmód kialakítását.
Specializációk / Szakterületek
-
életvezetési nehézségek
-
munkahelyi problémák, kiégés, életközépi válság
-
szorongás, önbizalomhiány
-
önismeret fejlesztés
-
szomatizáció, megmagyarázhatatlan testi tünetek
-
stressz- és szorongásoldás
-
sporttal kapcsolatos problémák, teljesítmény és koncentráció fejlesztés
-
kapcsolati problémák
-
önértékelési problémák
-
alvásproblémák
Tanulmányok / Továbbképzések
Tanulmányok
-
2024-től: Alkalmazott Egészségpszichológiai Szakpszichológus (Szegedi Tudományegyetem)
-
2019-2021: Sportpszichológiai Szakpszichológus (Testnevelési Egyetem és Eötvös Loránd Tudományegyetem)
-
2015-2018: PhD hallgató (Eötvös Loránd Tudományegyet)
-
2012-2014: Okleveles pszichológus (MA, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Klinikai és Egészségpszichológia szakirány)
Továbbképzések
-
2023: Pszichodráma asszistensi képzés (Magyar Pszichodráma Egyesület)
-
2020-2023: 300 órás Önismeret/sajátélmény/Pszichodráma módszerspecifikus képzés keretein belül
-
2021-2024: Integratív pszichoterápiás módszerspecifikus képzés (Integratív Pszichoterápiás egyesület)
-
2018-2019: Autogén tréning (Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület)